K fotografování mě, asi jako každého, přivedl můj tatínek. Z počátku jsem fotila kompaktem, který mi koupil a až v roce 1996 jsem si pořídila svou první zrcadlovku Prakticu PLC3 a k ní několik objektivů. Později jsem dostala svůj první Canon EOS 300V. Začala jsem s focením krajin, ale toto téma mi moc nešlo a ani mě nijak nenaplňovalo.

Až jsem si před pár lety pořídila digitální zrcadlovku Canon EOS 300D a navštívila s ní ZOO Chomutov. Z této návštěvy mám několik úspěšných fotek zvířat a to byl můj zlom. Focení zvířat mě velmi baví a to možná i proto, že mi jsou velmi blízká.

Další mou doménou je focení architektury a Urbexu.

V posledních třech letech dokumenutuji zanikající památky našeho kraje.

V současné době mám Canon EOS 700D a k němu objektiv Canon EF 70-200mm f/4,0 L USM.

Od roku 1998 jsem členkou FOS Sokolov. Toto členství změnilo můj pohled na fotografii a to hlavně díky panu prezidentovi Ludvíku Erdmannovi. Pravidelně se zúčastňuji soutěží. Mé nejlepší umístění bylo 1. místo v Ratibořickém mapovém okruhu a následující rok  2. a 5. místo také v tomto okruhu a dále 1.místo v mapovém okruhu Nekázanka (2015/2016). Někdy se mi podaří vyhrát klubovou soutěž a moc mě potěšila Cena poroty G7 (mezinárodní sdružení fotoklubů). V roce 2015 jsem vyhrála soutěž pořádanou firmou Canon na téma Urbex.

Společně s manželem jsme vystavovali v Nejdku, Sokolově, Praze a atd.

Zvířata nejen fotím, ale snažím se pro ně i něco dělat. Jsem členkou Svobody zvířat a pravidělně jsme se zúčastňovali společně s manželem charitativní akce Běh pro gorily, která byla v roce 2016 zrušena.

Mimo focení se věnuji tvorbě šperků z polymerové hmoty a jabloneckých korálků. Šperky najdete pod značkou A-umění.


 

TOPlist